Porovnanie CRM - 1. časť
Naša spoločnosť je partnerom troch CRM systémov - AmoCRM, Pipedrive a Bitrix24. Každé z uvedených riešení je niečim výnimočne, preto sa nedá jasne určiť, ktoré z nich je najlepšie. Všeobecne však platí, že najlepšie riešenie je to, ktoré spĺňa najviac požiadaviek a kritérií zákazníka.

V tejto časti sa zameriame na základne rozdiely týchto CRM systémov. Softvérové riešenia sú dostupné v dvoch verziách (nie však podmienkou), a to:
  • cloud verzia,
  • on premise (self-hosted) verzia.

Cloud verzia
Cloudové technológie sú v súčasnosti veľmi populárne, pretože poskytujú flexibilné riadenie údajov a 24hodinový prístup odkiaľkoľvek - stačí Vám len internetové pripojenie. Vaše údaje sú uložené na európskych serveroch (nariadenie GDPR) u poskytovateľa softvérového riešenia. Táto verzia produktu je pripravená na používanie a aplikáciu bez inštalácie. Stačí sa prihlásiť/zaregistrovať, pozvať kolegov a môžete okamžite začať pracovať s portálom Vašej spoločnosti.

On premise (self-hosted) verzia
Existuje niekoľko prípadov, kedy sa predpokladá, že sa spoločnosti rozhodnú práve pre túto verziu produktu. A to:
  • ak zákon vyžaduje, aby sa boli dáta uložené na konkrétnom mieste,
  • ak potrebujete prístup k zdrojovému kódu,
  • ak nechcete používať cloud kvôli interným pravidlám,
  • ak potrebujete nástroje/funkcionality, ktoré nie sú dostupné v cloude.
Tento softvérový produkt je inštalovaný na serveri, ktorý sa nachádza vo Vašej spoločnosti alebo na serveri poskytovateľa hostingu.

V tabuľke nižšie nájdete základne rozdiely medzi nami ponúkanými CRM systémami. V druhej časti tohto článku sa zameriame na porovnanie z funkčného hľadiska.

AmoCRM
Pipedrive
Bitrix24
Cloud verzia
On-premise verzia
Rest API
Mobilná aplikácia
Desktopová aplikácia
Aplikácia vo web-rozhraní
Otvorený zdrojový kód
Newsletter
Kliknutím na tlačidlo súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Viac info
© 2018 7 Sense, s.r.o.
Made on
Tilda