POROVNANIE CRM - 1. ČASŤ

Každé z CRM riešení je niečim výnimočne, preto sa nedá jasne určiť, ktoré z nich je najlepšie. Všeobecne však platí, že najlepšie riešenie je to, ktoré spĺňa najviac požiadaviek a kritérií zákazníka.

V tejto časti sa zameriame na základné rozdiely CRM systémov. Softvérové riešenia sú dostupné v dvoch verziách (nie však podmienkou), a to:
- cloud verzia,
- on premise (self-hosted) verzia.

CLOUD VERZIA

Cloudové technológie sú v súčasnosti veľmi populárne, pretože poskytujú flexibilné riadenie údajov a 24-hodinový prístup odkiaľkoľvek - stačí Vám len internetové pripojenie. Vaše údaje sú uložené na európskych serveroch (nariadenie GDPR) u poskytovateľa softvérového riešenia. Táto verzia produktu je pripravená na používanie a aplikáciu bez inštalácie. Stačí sa prihlásiť/zaregistrovať, pozvať kolegov a môžete okamžite začať pracovať s portálom Vašej spoločnosti.

ON PREMISE (SELF-HOSTED) VERZE

Táto verzia je inštalovaná na serveri Vašej spoločnosti, prípadne na serveri Vášho poskytovateľa hostingu. Zaručí plnú kontrolu nad celým systémom a poskytne ďalšie možnosti prispôsobenia produktu pre Vaše potreby.

Existuje niekoľko prípadov, kedy sa predpokladá, že sa spoločnosti rozhodnú práve pre túto verziu produktu. A to:
- ak zákon vyžaduje, aby sa boli dáta uložené na konkrétnom mieste,
- ak potrebujete prístup k zdrojovému kódu,
- ak nechcete používať cloud kvôli interným pravidlám,
- ak potrebujete nástroje/funkcionality, ktoré nie sú dostupné v cloude.
Tento softvérový produkt je inštalovaný na serveri, ktorý sa nachádza vo Vašej spoločnosti alebo na serveri poskytovateľa hostingu.

Nižšie nájdete základné rozdiely medzi CRM systémami. V druhej časti tohto článku sa zameriame na porovnanie z funkčného hľadiska.
Raynet
Anabix
FLOWii
Bitrix24
Cloud verzia produktu
On premise (self-hosted)
verzia produktu
Otvorený zdrojový kód
API
Mobilná aplikácia
Desktopová aplikácia
Páčil sa Vám tento článok?

UŽ VIAC AKO 5 000 000 ORGANIZÁCII sa rozhodLO pre BITRIX24

Newsletter
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Viac info TU.
2018 © 7 Sense, s.r.o.